فهرست ضوابط طراحی سالن سینما، ساخت و اجرای سالن سینما
مشاوره رایگان
checklist-nikan
مقدمه

سینما به عنوان هنر هفتم شناخته شده است. امروزه سینما یکی از محبوب‌ترین مکان‌های فرهنگی – هنری و تفریحی برای مردم محسوب می‌شود، که وجودش در هر کجای شهر امری مهم و ضروری است؛ چرا که تماشای فیلم در مکانی مخصوص به این کار، در کنار افراد دیگر، تجربه‌ای بسیار ارزشمند و ستودنی خواهد بود. حال سالن سینما، که مردم را از سراسر شهر برای تماشای یک هنر، دور هم جمع می‌کند، باید چگونه فضایی داشته باشد؟ ضوابط طراحی، ساخت و اجرای سالن سینما چیست؟ یک سالن سینما باید به نحوی طراحی و ساخته شود، تا بتواند در عین فراهم ساختن محیطی مناسب برای تفریح، فضایی امن را هم برای مردم به ارمغان بیاورد. شرکت نیکان در این مقاله به بررسی این مسئله و اصول مربوط به آن می‌پردازیم.

مراحل اولیه ساخت سالن سینما

ساخت و ساز هر ساختمانی در شهرها، فارغ از نوع و کاربرد آن سازه، باید مراحلی را طی کنند و طراحی سالن سینما هم از این قاعده مستثنی نیست.

در ادامه به طور مختصر، به بررسی مراحل اولیه ساخت سالن سینما می‌پردازیم.

مشاوره رایگان

در طراحی، ساخت و تجهیز سالن سینما بدون شک ضوابطی وجود دارد که نیاز به یک تیم کاربلد و باتجربه در این زمینه الزامی است.

لطفاً جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه ساختمانی نیکان در خصوص طراحی سالن سینما با شماره 97 87 77 88 – 021 تماس بگیرید.

اجرا و ساخت سالن سینما

ملزومات معماری طراحی سالن سینما

در طراحی سالن سینما، نکات مهمی را باید رعایت کنیم که شاید هر شرکتی به این نکات توجه نداشته باشد ولی همین نکات ریز باعث وجه تمایز سالن‌های سینما با یکدیگر می‌شود.

خدمات طراحی و ساخت سالن سینما

از خدمات بسیار مهم شرکت نیکان می‌توان به خدمات راه اندازی سالن های فرهنگی اشاره کرد.

این خدمات در حوزه‌های سازه، معماری و معماری داخلی، تاسیسات مکانیکی و برقی، دکوراسیون، آکوستیک و الکتروآکوستیک و تجهیز در بخش های سیستم های صوت حرفه‌ای، ضبط و پخش تصویر، نورپردازی عمومی و تخصصی ارائه می شود.

بازدید فرمایید
تجهیزات سالن سینما

تجهیز سالن سینما

حال نوبت به بررسی برخی از تجهیزات سالن سینما می‌رسد. اصول زیر به سازندگان سالن سینما کمک می‌کند تا تجهیزات سینما را بشناسند و طراحی سالن سینما را به طور حرفه‌ای پیش ببرند.

نتیجه‌گیری

طراحی سالن سینما و تجهیز سالن سینما دارای روندی پیچیده بوده و نیازمند حضور متخصصان کاربلد و باتجربه، برای پیش رفتن کار است. این مکان فرهنگی، قلب ارتباط مردم با هنر است و از این جهت، طراحی و اجرای درست و اصولی آن بسیار حیاتی می‌باشد. به همین خاطر است که دانستن ضوابط طراحی، ساخت و تجهیز سالن سینما قبل از اقدام به تاسیس آن بسیار مهم است.