//نکاتی درباره طراحی و ساخت ویلا

نکاتی درباره طراحی و ساخت ویلا

نکاتی درباره طراحی و ساخت ویلا

تعیین هدف از طراحی  و ساخت ویلا

شروع پروژه طراحی و ساخت ویلا، برای همه افراد حتی کسانی که خودشان هم در این زمینه تخصص دارند، کاری چالش برانگیز است. قبل از آن که شروع به طراحی و ساخت ویلا کنید، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که فکر کنید چرا به جای خرید یک ویلا، قصد دارید آن را بسازید؟ هرکسی برای انجام این کار می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. برخی از افراد می خواهند محلی برای استراحت و تفریح همسر و فرزندانشان ایجاد کنند. برخی دیگر نیز ممکن است بخواهند بعد از ساخت ویلا، آن را اجاره داده یا به فروش برسانند و در این میان سودی کسب کنند.

اما چیزی که مهم است، این است که در تمام طول پروژه طراحی و ساخت ویلا به خاطر داشته باشید که “چرا” می خواهید خودتان ویلای مورد نظرتان را بسازید. در این صورت در طول سخت ترین لحظاتی که پیش رو خواهید داشت، می توانید انگیزه خود را حفظ کنید. اما از انگیزه های شخصی که بگذریم، قبل از آن که برای ساخت و ساز دست به کار شوید، لازم است که مهمترین نیازهای پروژه خود را بشناسید.

مهندس مشاور طراحی و ساخت ویلا

قدم های اولیه در طراحی و ساخت ویلا

انتخاب مهندس مشاور در طراحی و ساخت ویلا

حتی اگر شما یک معمار یا طراح ساختمان نباشید، باز هم باید دقیقا بدانید که طراحی و ساخت ویلا شما قرار است به چه شکلی انجام شود. می توانید از یک مهندس مشاور در این زمینه کمک بخواهید. در چنین مواقعی لازم است اطلاعات دقیقی از تعداد اتاق ها، اندازه آن ها، ساختار کلی ویلا و امکانات مورد نظرتان را به مشاور پروژه اعلام کنید. همچنین سیستم های سرمایش و گرمایش، سیستم های صوتی و تصویری، عایق بندی و هوشمندسازی ساختمان نیز از جمله مواردی هستند که با توجه به میزان بودجه خود باید در مورد آن ها فکر کنید.

متناسب بودن ویلا با سبک زندگی شما

در این مرحله از طراحی و ساخت ویلا شما باید اطمینان حاصل کنید که ویلای مورد نظر، با سبک زندگی شما و خانواده تان سازگاری دارد. به عنوان مثال شما ممکن است به یک آشپزخانه بزرگ که به اتاق نشیمن مسلط باشد، نیاز داشته باشید. یا یک حیاط پشتی بخواهید که برای دورهمی های دوستانه از آن استفاده کنید.

انتخاب نوع معماری در طراحی و ساخت ویلا

نکته بعدی که باید به آن دقت کنید، سبک معماری ویلا است. آیا به دنبال یک ویلای سنتی هستید یا مدرن؟ آیا منظره خاصی در اطراف ویلای شما وجود دارد که بخواهید از پنجره اتاق خود به آن دید داشته باشید؟ وجود نور طبیعی در داخل ساختمان چقدر برای شما مهم است و آیا به خاطر بهره مند شدن از آن، حاضر به تغییر نقشه ویلای خود هستید؟

مشخص کردن بودجه و زمان طراحی و ساخت ویلا

علاوه بر این ها، بودجه شما یکی از کلیدی ترین عناصری است که در طراحی و ساخت ویلای رویایی تان موثر است و معمولا هم به جز شریک زندگی، نباید شخص دیگری از آن اطلاع داشته باشد. اما برای آن که تیم طراحی ویلای شما دقیق بداند که هزینه ها و امکانات مورد نظرتان را چگونه مدیریت کند، باید برآورد دقیقی از بودجه داشته باشید.

زمانبندی مورد نظر هم اصل مهمی است که باید آن را در نظر داشته باشید. بسیاری از اوقات افراد می خواهند هنگام تولد، سالگرد ازدواج یا عید نوروز در ویلای جدیدشان باشند اما توصیه می کنیم هرگز زمانبندی ساخت ویلای خود را بر اساس تاریخ های مهم تنظیم نکنید! در عوض روی تاریخ شروع پروژه تمرکز کنید و از تیم طراحی و ساخت ویلای خود بخواهید که برآورد دقیقی از زمان پایان پروژه داشته باشند.

برآورد زمان و بودجه

جهت مشاهده نمونه پروژه های طراحی و ساخت ویلا بروی دکمه زیر کلیک نمایید.

نمونه پروژه های طراحی و ساخت ویلا

یک ویلای رویایی ،روزهای تازه و متفاوت

طراحی ویلا

در این مرحله احتمالا بحث های طولانی مدت و گاها طاقت فرسایی با مشاوران یا تیم معماری خود خواهید داشت. بعد از آن که تمام مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد را در نظر گرفتید، باید زمان زیادی برای طراحی ویلای خود اختصاص دهید. تیم های معماری معمولا با استفاده از نرم افزارهایی مانند ۳dmax طرح سه بعدی ویلای شما را ایجاد می کنند. به این صورت می توانید ساختمان رویایی خود را مشاهده کرده و درون آن حرکت کنید. اگر طرح آن مورد پسندتان نبود، میتوانید درخواست کنید که تغییراتی در آن ایجاد شود.

پیشنهاد می کنیم برای آن که ایده های جالبی در زمینه طراحی ویلا داشته باشید، به سایت هایی مانند Pinterest و اینستاگرام سری بزنید.  Pinterestو اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که برای فضای داخلی آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن و حتی حمام و سرویس بهداشتی هم ایده های جالبی برای الهام گرفتن پیدا کنید. در نهایت طرح ویلای شما باید دقیقا همانی باشد که شما آرزویش را داشتید.

طراحی ویلا

ساخت ویلا

بعد از آن که نقشه های مورد نظر خود را تهیه کردید، باید آن را به تایید شهرداری برسانید و بعد از دریافت مجوز ساخت و ساز، کار ساخت ویلای خود را آغاز کنید. آغاز پروژه معمولا با عملیات آزمایش میزان تخلخل خاک توسط مهندسین و انجام امور زیر ساختی مانند کندن پی و تنظیم ارتفاع زمین صورت می گیرد. در این مرحله از طراحی و ساخت ویلا باید تمام موارد ایمنی مانند قرار گرفتن در معرض سیلاب، ضد زلزله بودن و عدم آسیب به محیط زیست رعایت شود.

شما به عنوان صاحب پروژه، در تمام مراحل طراحی و ساخت ویلا باید درگیر باشید. با آن که این کار ممکن است خسته کننده و حتی در زمان هایی بسیار ناامید کننده باشد، اما باید در تمام طول پروژه نظارت کافی داشته باشید تا مطمئن شوید که ویلای ساخته شده هنوز هم با طرح اولیه شما مطابقت دارد. زمانی که به مرحله طراحی داخلی و نصب کلیدها، کابینت ها، کمدهای دیواری و سیستم روشنایی می رسید، مهم است که مطمئن شوید انتخاب تجهیزات و نصب آن ها دقیقا مطابق با خواسته های قبلی شماست. مراحل طراحی و ساخت ویلا بسته به نوع پروژه، تیم معماری و بودجه شما، می تواند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. داشتن صبر و حوصله و همچنین برنامه ریزی دقیق، به کاهش فشار و استرس شما در این مدت کمک زیادی می کند. در نهایت به خاطر داشته باشید که بعد از پشت سر گذاشتن سختی ها، نوشیدن یک فنجان چای در کنار خانواده در ویلای رویایی تان، تمام خستگی ها را از تنتان بیرون می کند.

همکاری با یک تیم حرفه ای طراحی و ساخت ویلا با سابقه کار زیاد و درخشان شما را در رسیدن به رویایتان یاری می کند.

تماس با ما

لطفاً جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص طراحی و ساخت ویلا با ما تماس بگیرید.

۱۳۹۸/۷/۵ ۱۲:۱۷:۵۰